Pirmame paveiksle parodyti naujų užsikrėtimų (žalia linija), koronės ligonių (juoda linija), koronės ligonių gulinčių reanimacijoje (raudona linija) ir mirčių pagal 3 apibrėžimą (purpurinė linija) kasdieniai skaičiai, bet taip pernormuoti, kad jų maksimumai sutaptų anų metų rudenį. Taip padaryta tam, kad būtų galima palyginti epidemijos eigą anų metų rudens bangą su šiųmetine.
Taip pat pat, mėlyna trūkia linija parodytas Lietuvos gyventojų imunizacijos lygis, kuris suskaičiuotas įvertinant vakcinų efektyvumą ir 6 mėnesių imuniteto galiojimo laikotarpį persirgus bei pasiskiepijus. Šiuo metu Lietuvos gyventojų imunizacija yra kiek žemiau 60 %.
Kokia išvada? Turbūt tai, kad dabartinė banga ne per daug skiriasi nuo pereitų metų rudens bangos, t.y. mirtys ir hospitalizacijos seka užsikrėtimus vos ne taip pat, kaip ir prieš metus.
Antrame paveiksle parodyta kiek dieninių užsikrėtimų galime tikėtis spalio mėnesį, jei užsikrėtimų tempas išliks toks pat. Remdamiesi pirmu paveiksliuku, taip pat galime numatyti kiek bus ligoninių ir reanimacijų lovų bus užimta kovidiniais ligoniais ir kiek bus mirčių, kartoju, jei užsikrėtimų tempas išliks toks pat. Tačiau tikėtina, kad išaugus užsikrėtimų skaičiui, gyventojai labiau saugosis ir užsikrėtimų tempas sumažės, kaip kad atsitiko vasaros pabaigoje. Todėl tikėkimės, kad spalio pabaigoje epidemija nebus tokia grėsminga, kaip galėtų būti pagal antro paveikslo scenarijų.
Kol kas jokių kitų išvadų, palieku tai jūsų pačių analizei, ypač jei jūs turite papildomų duomenų ir idėjų.
P.S. Kol nėra atvirų sistematizuotų duomenų su paskiepytais, būkite atsargūs manydami, kad skiepai neveikia. Kai tokie duomenys bus, tada ir bus galima apie tai daryti išvadas.
1 pav. Covid-19 dinamika Lietuvoje: kasdieniai nauji užsikrėtimai (žalia linija), užimtos lovos (juoda linija), užimtos reanimacijos lovos (raudona linija) ir mirtys pagal 3 apibrėžimą (purpurinė linija). Gyventojų imuninizacija - trūki mėlyna linija.
2 pav. Covid-19 dinamika Lietuvoje ir naujų užsikrėtimų scenarijus spaliui.