Didžiausias ukrainiečių tautos priešas yra jos politinė ir karinė valdžia bei valdininkija.
Nuo karo pradžios visų tų, kurie tiki politikų kalbomis ir yra "už laisvę ir demokratiją Ukrainoje", klausiu:
1) Kodėl karui prasidėjus nebuvo nutrauktas rusiškų dujų ir naftos tiekimas per Ukrainą?
2) Kodėl rusai nesugriauna tiltų per Dnieprą?
3) Kodėl karinė pagalba Ukrainai yra tokia dozuota ir visada nepakankama, o lendlizo atsisakyta?
4) Kodėl Ukrainos ekonomika ir valdininkija nėra pilnai pervesti ant karo bėgių?
5) Kokia dalis Ukrainos "elito" vaikų kovoja fronte?
6) Kiek Ukrainoje yra laisvės ir demokratijos?
Apie tai, kodėl ukrainiečiai prieš pat karą išminavo prieigas prie Krymo, kodėl nutiesė plačiausią kelią nuo Kijevo iki Černobylio, kuriuo paskui rusai veržėsi link Kijevo 2022 metais, ir kitų panašių klausimų, tai jau net neklausiu.
Taigi. Atsakymai į paskutinius du klausimus kaip ir aiškūs: 1) Savo vaikų kariauti nesiunčia tie, kurie minta iš karo ir vagia iš liaudies, todėl taip besielgiantis Ukrainos "elitas" ir nesiruošia dalintis karo bėdomis su liaudimi. 2) Laisvės ir demokratijos Ukrainoje jau seniai nėra. Gal net niekada ir nebuvo. Yra tik vietinių oligarchų ir dar kažkieno interesai Ukrainoje. Kieno tik nori interesai, bet ne Ukrainos liaudies.
O atsakymai į pirmus tris klausimus padėtų suprasti kam yra naudingas karas, koks yra jo tikrasis tikslas ir kodėl Vakarai nenori nei ukrainiečių pergalės, nei rusų pralaimėjimo. Dėl rusiškų dujų ir naftos tiekimo per Ukrainą ir karinės pagalbos rašėm anksčiau, mano supratimu, jei ukrainiečiai būtų sustabdę rusiškų dujų ir naftos perdavimą per Ukrainą nuo pat karo pradžios, tai karas būtų pasibaigęs per mėnesį. Ir esu tikras, kad jei Ukrainos "elito" vaikai būtų paimti į kariuomenę dar prieš karą, tai karas net nebūtų prasidėjęs.
Dabar pasvarstykime apie tiltus.