Wednesday, 12 December 2018

Šiaurietiškas vaikščiojimas

Kiek jau metų šiaurietiškam vaikščiojimui, o jis vis dar mėgstamas. Visi lazdas jau nusipirkę - naujų niekam nereikia. Batai, apranga, prie lazdų priderinta kepurė - viskas jau yra. Šiaurietiško vaikščiojimo verslas vos dvėsuoja ir jau laikas būtų jį pakeisti kuo nors nauju. Reikia pasiūlyti naują madą, kad žmonėms vėl tektų įsigyti naują įrangą, aprangą…

Saturday, 8 December 2018

Žvelk giliau: Ukraina 2 - dujų geopolitika

Cykiai ir neznainiai, o mūsų spaudos net ir nepastebėta, praslinko žinia, kad Ukraina mažina dujų tranzito mokesčius nuo 12 EUR už tūkst. kubų iki 6 EUR. Tai išgirdus, pasidarė įdomu, o kokias sumas per metus tai sudaro. Ir paaiškėjo, kad tai sudaro $3 milijardus per metus (https://www.voanews.com/a/gazprom-says-gas-transit-via-ukraine-to-europe-may-fall-to-10-to-15-bcm-per-year/4340868.html), ir visiškai aišku, kad kai atsiras kiti vamzdžiai, tai šitie pinigai į Ukrainos dujų vamzdžių savininkų kišenes jau neateis. Ta proga nauji klausimai gimsta.

Saturday, 27 October 2018

Žvelk giliau: ir turtuoliai verkia - viskas, ką reikia žinoti apie sankcijas Rusijai


Vienas iš pagrindinių sankcijų Rusijai tikslų buvo sukelti Rusijos oligarchų nepasitenkinimą Putinu ir tuo pačiu paskatinti juos jį nuversti. O dar ir pasaulinė krizė jau beveik ant nosies. Keleri metai sankcijų jau praėjo, tai galima jau įvertinti, kaip sekasi tą tikslą įgyvendinti.


Thursday, 25 October 2018

Žvelk giliau: mokslinis požiūris į vaikų atiminėjimą


Visi jau skaitė apie atvejį Kaune, kai iš šile vaikščiojančios mamos buvo atimtas vaikas. Atskiro pokalbio yra verta tema, kad ginant vaikų teises ir atimant juos iš tėvų, be paniekintos nekaltumo prezumpcijos ir iš teismų atimtos teisės tik jam nustatyti kaltumą, taip pat yra pažeidžiama viena iš pagrindinių vaikų teisių - būti su tėvais. Tikėkimės, kad toje istorijoje tiesa išaiškės ir kaltieji bus nubausti. Bet įdomi yra kita pusė to, kas vyksta. Ar nepastebėjote, kad užsimota prieš patį svarbiausią gyvos būtybės instinktą – daugintis ir išsaugoti palikuonis? Ar valdžia pagalvoja, kokias pasekmes tai gali sukelti?



Monday, 13 August 2018

Mados

Kuo skiriasi "madų diktatorius" nuo kūrybingo žmogaus? Gal tuo, kad kūrėjas sukuria tai ko iki šiol nebuvo, o "madų diktatorius" temoka mėgdžioti ir užsiimti kombinatorika, t.y. savąją kūrybinę impotenciją pridengdamas bet kokiomis atsitiktinėmis dėlionėmis jau ne iš jo paties sukurto grožio lopų.

Ir tada gaunasi taip, kaip šiuo atveju: jei anksčiau tuos rūbus dėvėjo rūstūs medkirčiai pilni ryžto ir jėgos, ir kurių vyriškumas žavėjo ir moteris, ir vyrus:


Tai dabar "madų diktatorius" juos siūlo dėvėti anemiškoms belytėms dvasnoms, kuriomis žavėtųsi nebent tik tie, kas nei vyrai, nei moterys:


Remiantis https://www.delfi.lt/boredpanda/naujienos/rumunai-pastebejo-kad-dior-nukopijavo-ju-tautinius-rubus-ju-atkirtis-buvo-genialus.d?id=78710651

Monday, 16 July 2018

Naujosios tvarkos geopolitika. Politolografinė pjesė

Man grafomanijos priepuolis. Taip patiko Trampo posakis:


Vokietija yra Rusijos belaisvė, nes iš Rusijos gauna labai daug savo energijos <...> Visi visame pasaulyje apie tai kalba. Jie sako, jog mes mokame milijardus dolerių, kad apsaugotume jus, bet jūs mokate milijardus dolerių Rusijai.

kad nusprendžiau jį sukoncentruoti į labai trumpą pornopolitolografinę pjesę.



Tuesday, 10 July 2018

Idėja milijonui: Delfi straipsniai advokatams

Siūlau dar viena idėja, kaip uždirbti milijoną: gal jau laikas Delfi.lt ir kitas panašias redakcijas padavinėti į teismus ir išsimušinėti iš jų tūkstantines ir milijonines kompensacijas už sąmoningą žmonių kvailinimą. Pavyzdžiui,

Monday, 2 July 2018

Morkos vaisiai?

Ar bebras yra žuvis? Taip, taip pat kaip ir triušis, o tą mes sužinojome dėka šventosios kanceliarijos, kai popiežius nusprendė pagelbėti pasninkaujantiems vienuoliams ir to nutarimo dėka triušiai paplito po visą pasaulį.
Ar morka vaisius? Kvailas klausimas, aišku, kad tai vaisius ir tą mes sužinojome dėka Briuselio kanceliarijos (morka angliškai carrot):

<...> for the purposes of this Directive, tomatoes, the edible parts of rhubarb stalks, carrots, sweet potatoes, cucumbers, pumpkins, melons and water-melons are considered to be fruit, <...>


Monday, 21 May 2018

Kodėl skelbė Banionį ir Sondeckį bendradarbiavus su KBG?

Gal todėl, kad kilus visuomenės pasipiktinimui galėtų priimti įstatymą draudžiantį skelbti jau mirusių KGB agentų duomenis. Matyt, kaip tik kai kurie iš jų jau ruošiasi mirti.

Tuesday, 1 May 2018

Tibeto liežuviai

Tibetiečiai sveikindamiesi rodo liežuvį, tam kad sutiktajam įrodytų, kad jis ne piktasis demonas, nes visi Tibete puikiai žino, kad demonų liežuviai žali, o tų demonų Tibete, kaip Lietuvoje gandrų, ir todėl jei nenori gauti akmeniu į kaktą - rodyk liežuvį:

Saturday, 14 April 2018

Reklama ir tikrovė aplink Siriją

Iš perimto radijo pokalbio tarp rusų ir amerikonų štabų:
- Amerikonai: Mes pasakysime, kad į Siriją paleidom 10 raketų.
- Rusai: Tada mes pasakysime, kad 7 iš jų numušėme.
- Amerikonai: Ne, mes pasakysime, kad į Siriją paleidom 100 raketų.
- Rusai: O mes pasakysime, kad 70 iš jų numušėme.
(Liaudis juokauja) 

Ot bus juoko, kai paaiškės, kad visi tie politiniai žaidimai kas už ką, su kuo ir prieš ką, ginklavimosi varžybos, karai, šimtai tūkstančių aukų yra visa labo tik spektaklis skirtas mums įpiršti kuo daugiau reklamos.

Tuesday, 13 March 2018

Žvilgsnis į dabartį iš tolimos ateities

Pabandžiau įsivaizduoti, kaip atrodys mūsų istorija po 1000 metų:

Jei tai bus pastraipa pasaulio istorijoje, tai skambės kažkaip taip:

Nuo X iki XX amžiaus germanų tautos veržėsi į rytus nuo Oderio upės ir II tūkstantmečio pabaigoje buvo pasiekusios net Volgos upės krantus. Tačiau po kruvino Stalingrado mūšio XX-tame amžiuje germanai buvo priversti apleisti užgrobtus kraštus ir grįžti už Oderio atgal.

O Rytų Europos istorijoje bus parašyta:

Sunday, 25 February 2018

Lietuviškų sūrių skonis

Prekė kainuoja tiek, kiek pirkėjas turi jai pinigų ir nei cento mažiau.
Kapitalizmo pagrindinio dėsnio pagrindinė išvada

Po to, kai rusai įvedė atsakomąsias sankcijas, mane stebino tai, kad lietuviški olandiški (fermentiniai) sūriai tapo visiškai nevalgomi. Tie sūriai atrodo lyg ir teisingai, bet skonis kaip muilo. Jau maniau, kad tai mano skrandis jau nebenori tų sūrių. Bet būnant užsienyje, tos pačios rūšies vietiniai sūriai vėl ūmai tapdavo skanūs.

Friday, 5 January 2018

Idėja Lietuvai: Mokslininkai universitetams

Mūsų jaunimas, rinkdamasis studijas užsieniuose, grindžia savo pasirinkimą nepakankama lietuviškų studijų kokybe, t.y. per žema dėstytojų kvalifikacija bei kompetencija ir per mažu dėstomų dalykų pasirinkimu bei kokybe. Tačiau neišnaudojamas daugybės aukšto lygio mokslininkų, dirbančių moksliniuose institutuose, potencialas. Įvairius tyrimus atliekantys mokslininkai žino naujausias technologijas, nujaučia ateities poreikius ir galėtų savo sukauptas žinias, patirtį, idėjas ir svajones perduoti jaunimui. O šiuo metu daugių daugiausia jie visa tai perduoda keliems doktorantams. Kai kurie iš tų mokslininkų galėtų būti labai geri dėstytojai, bet niekas jų nepakviečia dėstyti, o jie patys nepasisiūlo, nes žino, kad už dėstymą gaus žymiai mažesnę algą nei ją gauna savo institute. Todėl siūlau idėją universitetams: