Kadangi šiuo metu visi moksliniai projektai užsibaigę ir kol naujų likimas dar neaiškus, tai yra kažkiek laiko rašinėti visokius politinius niekus į FB ir skanuoti internetą ieškant mokslo įdomybių. Ir štai netikėtai radau tokią mokslo naujieną, kuri nustebino labiau nei žinia apie naują hipotezę, kad neutroninės žvaigždės yra raktas paslapčiai apie tamsiąją materiją atrakinti [1].
Taip giliai nustebinusi mokslo naujiena buvo apie tai, kad britų Menų ir visuomeninių tyrimų taryba (Arts and Humanities Research Council) nusprendė finansuoti Oksfordo muziejaus mokslinį tyrimą apie pieno „politinę prigimtį“ ir jo „kolonijinį palikimą“. Projekto vadovė Johanna Zetterstrom-Sharp teigė, kad pienas yra pagrindinė žmogaus mitybos dalis ir „gali būti suprantama kaip baltaodžių viršenybė“ [2].
Nežinau kaip jums, gerbiami skaitytojai, bet britų tarybos supratimu žmonijai tokie tyrimai apie pieną kaip baltųjų rasistų prievartos įrankį, tikrai yra daug svarbesni, nei kosmologinių struktūrų surišimas bemasiais topologiniais defektais [3]. Net jei tie defektai galėtų būti nulinės masės gravitacijos šaltiniais ir taip paaiškintų keistą galaktikų elgesį be tamsių materijų bei energijų. Net jei tie topologiniai defektai atvertų mums naujus kelius į žvaigždes, vis tiek žmonija pirma visko turėtų išsiaiškinti pieno rasistinę prigimtį, kad vėl nepakartotų rasistinio pieno kolonijinės ekspansijos, tik šį kartą į kosmosą.
Net nežinau, kokį projektą norėčiau laimėti: ar tikro mokslo, ar mokslo imitacijos ;-) Imitacinį projektą lyg ir lengviau laimėti, o mokslas yra kūryba, todėl labai norint ir stengiantis, kažko įdomaus ir naudingo galima rasti net ir mokslo imitacinėje veikloje. Bet kita vertus, kol mokslinė veikla bus vertinama pagal formalius reikalavimus ir mokslas bus finansuojamas pagal lovio principą, tol mokslo imitatoriai bus pirmi prie to lovio, nes formalūs reikalavimai veda prie formalių rezultatų. Todėl mokslininkui vis sunkiau gauti finansavimą mokslinei kūrybai net prisidengus "politkorektiniu" imitaciniu mokslu. Atkreipiu dėmesį, kad moksliniai tyrimai [1] ir [3] atlikti be papildomo finansavimo!
Šaltiniai:
[1] https://dx.doi.org/10.1088/1475-7516/2024/04/006
[3] https://academic.oup.com/mnras/article/531/1/1630/7673084
2024-06-27
Ši žinutė FB: https://www.facebook.com/algis.dziugys.1/posts/1645101156281082
Kiti skaitiniai:
*) Įdomioji virusologija: https://algis-dziugys.blogspot.com/2024/01/idomioji-virusologija.html
*) Kas greičiau Žeme sklinda: Naujieji Metai ar garsas nuo jų šventimo?: https://algis-dziugys.blogspot.com/2024/01/kas-greiciau-zeme-sklinda-naujieji.html
*) Propagandos pradžiamokslis: priešo demonizavimo šalutinis poveikis: https://algis-dziugys.blogspot.com/2023/12/propagandos-pradziamokslis-prieso.html
*) Is our world virtual? Mechanical solution.
No comments:
Post a Comment